Classic

Okna PVC systému Classic okouzlí svou nadčasovou linií a mimořádnými možnostmi architektonického vzhledu. Neomezeným výběrem barev a detailním tvarem zasklívacích lišt je možno si zdůraznit vlastní styl a originalitu. Široký výběr dodatků, příček a nejkvalitnějších izolačních skel umožní splnit různé okenní požadavky.

Standardní vybavení oken:

 • 2 čepy proti vloupání w oknech otvíravě sklopných a otevíravých.
 • Polohovaná sklopka v oknech otvíravě sklopných a regulace intenzity větrání podle vlastních potřeb, díky které omezujeme nepotřebné ztráty tepla; okno je zároveň zabezpečené vůči nechtěnému uzavření.
 • Blokáda otočení klikou se zvedačem křídla znemožňuje sklop křídla, pokud okno je již otevřené a tím zamezuje odpojení křídla od horního závěsu, zvedač decentně zvedá křídlo a zajišťuje tak jeho plynulý přechod z pozice otevřené do zavřené.
 • Balkonová záskočka a mádlo při odchodu na balkon zavíráme dveře, zatahujeme speciální úchyt, dveře se otevřou, pokud lehce zatlačíme na mechanismus z vnější strany.
 • Hliníkové kliky akustik lakované na snížené výšce (výška každé kliky záleží od výšky okna a nachází se ve specifikaci).

Systemy okuć

Zcela skryté otevíravě-sklopné kování

activPilot Select je typ otevíravě-sklopného kování, diskrétně skrytý v prostoru mezi rámem a křídlem. Kromě zcela zřejmých estetických výhod ale toto kování nabízí i vyjímečné technické parametry, především vysokou nosnost 150 kg. Modulární systém navíc velmi usnadňuje montáž kování a je díky němu velice jednoduché reagovat na individuální požadavky zákazníků.

Pro hliníková a plastová okna

Rozměry křílda:

Min. šířka křídla v kovací drážce: 230 mm
Min. výška křídla v kovací drážce: 380 mm
Max. výška křídla v kovací drážce: 2800 mm
Max. šířka křídla v kovací drážce: 1725 mm
Stranový poměr šířky křídla k jeho výšce Š : V ≤ 2 : 1
Max. hmotnost křídla: 150 kg

Možnosti seřízení:

Rohové/křídlové ložisko:

Regulace výšky křídla: + 3/- 2 mm
Stranová/boční regulace: +/- 2 mm
Regulace přítlaku křídla k rámu: +/- 0,8 mm

Nůžky:
Regulace křídla do stran: + 2,5 mm / – 1,5 mm

Kování activPilot Concept pro otevíravě-sklopná okna v sobě spojuje nadstandardní funkčnost, bezpečnost a vysoký komfort ovládání. Moderní design zaručuje, že se kování vymezuje také v estetické rovině a dodává oknům inovativní vzhled. activPilot Concept lze použít prakticky ve všech okenních profilech, které jsou na trhu dostupné.
kování activPilot Concept se vyznačuje a tím od konkurence odlišuje svým moderním designem, vyjímečnou funkčností a nadstandardním uživatelským komfortem.

Jednoduchý modulární systém zajišťuje výrobcům oken vyšší efektivitu a to především díky značně zredukovanému počtu stavebních prvků.

Inovativní systém uzavírání pomocí osmihranných bezpečnostních čepů ve tvaru hříbků umožňuje velmi jednoduché zvýšení úrovně bezpečnosti. V případě potřeby lze zvýšit úroveň bezpečnosti kování až do třídy RC2/RC2N pouhou výměnou standardních protiplechů za bezpečnostní, přidáním ochrany proti odvrtání GP a uzamykatelné okenní kliky.

Maximální hmotnost křídla*

 • PVC: 100 – 130 kg
 • hliník:  130 kg

Maximální velikost křídla*

 • Maximální výška křídla v kovací drážce 2800 mm
 • Maximální šířka křídla v kovací drážce 1725 mm

Kování s funkcí zabezpečeného celoobvodového větrání

V porovnání s tradičními otevíravě-sklopnými systémy kování nabízí activPilot Comfort PADK také další, novou polohu celoobvodového odsazení křídla od rámu. V této poloze se mezi křídlem a rámem vytvoří šestimilimetrová mezera/štěrbina, která umožňuje přirozené a pozvolné větrání, přičemž okno je v této poloze zároveň zabezpečeno proti vloupání. Tento systém nemá v současnosti na trhu konkurenci.
Speciálním prvkem je dvojitá funkce kliky ve vodorovné poloze. Jestli klikou otáčíme z této polohy směrem dolů, získáváme funkci výklopu. Otočení kliky o 90° směrem nahoru uvede křídlo do polohy celoobvodového odsazení křídla od rámu o 6 mm. Pokud nyní otočíme klikou zpět do vodorovné polohy, můžeme křídlo otevřít. Abychom okno zavřeli, otočíme klikou směrem dolů do výchozí polohy.

 • Pro plastová a dřevěná okna
 • Varianty polohy křídla: celoobvodové odsazení, otevření, vyklopení
 • Pro pravoúhlá okna
 • Odolnost proti vloupání do třídy bezpečnosti RC2 (rovněž v poloze celoobvodového odsazení)

Max. hmotnost:

 • Maximální hmotnost křídla: 100 kg

Standardní barvy
Antracit hladký 88 Antracit hladký 88
Antická bílá 39* Antická bílá 39*
Krémová 59* Krémová 59*
Lichtgrau RAL 7035 Lichtgrau RAL 7035
Hlíníkové kartáčované Hlíníkové kartáčované
Stříbrošedá RAL 7001 Stříbrošedá RAL 7001
Achatgrau hladká RAL 7038 Achatgrau hladká RAL 7038
Oregon 4 Oregon 4
Winchester* Winchester*
Douglasie Douglasie
Zlatý dub* Zlatý dub*
Siena Rosso Siena Rosso
Siena Noce Siena Noce
Ořech* Ořech*
Mahagon* Mahagon*
Dub tmavý* Dub tmavý*
Quarzgrau RAL 7039 Quarzgrau RAL 7039
Tannengrün RAL 6009 Tannengrün RAL 6009
Bazáltově šedá RAL 7012 Bazáltově šedá RAL 7012
Bazáltově šedá hladká RAL 7012 Bazáltově šedá hladká RAL 7012
Antracit struktura 7016 Antracit struktura 7016
Tmavě hnědá* Tmavě hnědá*
Černo-šedá hladká RAL 7021 Černo-šedá hladká RAL 7021
White Line White Line
SAF-RAL 9006 SAF-RAL 9006
SAF-RAL 9007 SAF-RAL 9007
Cream Line Cream Line
SAF-DB 703 mat SAF-DB 703 mat
SAF-RAL 750-M SAF-RAL 750-M
SAF-RAL 630-M SAF-RAL 630-M
Copper Effest Copper Effest
SAF-RAL 350-M SAF-RAL 350-M
SAF-RAL 450-M SAF-RAL 450-M
SAF-RAL 140-M SAF-RAL 140-M

Společnost Pagen využívá k zasklení jen nízkoemisní izolační skla se širokým estetickým i funkčním výběrem, které nám dodává firma Effect-Glass. Zasklení použité v oknech PAGEN jsou novodobým a také pokročilým výrobkem z technologického hlediska. Jsou charakteristické dvoustupňovým těsněním mezí distančním rámečkem a dvěma nebo třemi skly, co konec konců zvyšuje užitkovou trvanlivost výrobku. Izolační zasklení je vytvářeno na plně automatických specialistických výrobních linkách využívajících nejkvalitnější strojní i výrobní komponenty. Přísná kontrola na každé etapě výroby zaručuje vysokou kvalitu konečného výrobků. Izolační skla mohou zahrnovat libovolné konfigurace skel z širokého výběru značky Effect-Glass pro zajištění: tepelné izolace, požární ochrany, bezpečnosti, získávání sluneční energie a opačně – ochrany před sluncem a hlukem.

Ciepłochronne Tepelně ochranné
Laminowane Laminované
Dźwiękochłonne Zvukotěsné
Przeciwsłoneczne Protisluneční
Dekoracyjne Dekorační
Ognioodporne Protipožární

Aplikacja WINKHAUS

Pobierz aplikację

 • AppStore
 • GooglePlay

Aplikacja Winkhaus przybliża nowy sposób energooszczędnego bezpiecznego wietrzenia, stworzony przez konstruktorów tej firmy. Zawiera symulację wymiany powietrza dla okna uchylonego oraz nowego sposobu wietrzenia, opartą na wynikach badań laboratoryjnych. Posiadaczom okien z nową funkcją energooszczędnego bezpiecznego wietrzenia umożliwia wyliczenie czasu koniecznego do prawidłowego wywietrzenia pomieszczeń, a także powiadamia, że czas wietrzenia się skończył.