Integro

Podomítkové systémy

Podomítkové systémy jsou určeny pro použití především v novostavbách, ale také v již existujících objektech po provedení nutných změn v nadpraží. Důležitou otázkou je naplánování použití tohoto typu řešení a způsob montáže výrobků ještě v etapě projektování budovy, což umožňuje efektivnější využití jejich funkčních předností. Podomítkové rolety zajišťují dokonalou tepelnou a zvukovou izolaci, protože nezasahují do konstrukce okna, dveří a nadpraží a nenarušují tímto energetickou bilanci budovy. A co víc, tyto výrobky dokonale splývají s fasádou budovy a tvoří tak její nedílnou součást.

Čelo roletové schránky představuje zároveň podklad pro libovolný dokončovací materiál (např. omítku nebo kabřinec), díky čemuž se čelo stává neviditelným prvkem fasády budovy. Systémy SP a SP-E firmy Aluprof byly vyvinuty tak, aby zajišťovaly především ochranu proti tepelným ztrátám. Ocenil to zejména Institut pasivních domů v Darmstadtu (PHI), který vydal doporučení k použití obou řešení pro roletové schránky o velikosti 165 mm a menší v pasivních domech. Nutnou podmínkou je především správně provedená montáž v předem zatepleném nadpraží podle pokynů výrobce. Kromě toho musí okna splňovat příslušné parametry, mj. součinitel prostupu tepla okna Uw je nižší než 0,80 W/(m²K), zatímco součinitel Ug skla nepřekračuje úroveň 0,70 W/(m²K).
Dodatečnou předností podomítkových rolet je možnost použití nezávisle pracující síť proti hmyzu. Stejně jako v případě adaptačních systémů může být pancíř podomítkové rolety vyroben z roletových lamel vyplněných pěnou, z umělé hmoty nebo extrudovaných.

ALTUS 40 RTS

Trubkový pohon s vestavěným přijímačem RTS pro všestranné použití. Pro hřídele Ø 40 mm.

Pohon s vestavěným přijímačem dálkového ovládíní
Víceúčelový pohon s rozmanitým použitím (látkové rolety, markýzy, screeny, vertikální clony apod.)
Možnost uložení a snadného vyvolání preferované polohy clony tlačítkem „my

OXIMO WT

Při nárazu na překážku při pohybu ve směru dolů se pohon zastaví a reverzuje.
Při zablokování rolety ve směru nahoru se pohon zastaví a vypne.
Dostupný také ve verzi s vestavěným přijímačem dálkového ovládání RTS nebo io-homecontrol®.

Chronis Smart RTS

Spínací hodiny Chronis Smart RTS vyhoví ve většině běžných požadavků na centrální automatické časové řízení clon (rolet, žaluzií atd.). Časová automatika zajistí, že clony se budou nastavovat automaticky podle Vašich požadavků. Bezdrátový přenos povelů a bateriové napájení – žádné kabely.

Aplikacja WINKHAUS

Pobierz aplikację

  • AppStore
  • GooglePlay

Aplikacja Winkhaus przybliża nowy sposób energooszczędnego bezpiecznego wietrzenia, stworzony przez konstruktorów tej firmy. Zawiera symulację wymiany powietrza dla okna uchylonego oraz nowego sposobu wietrzenia, opartą na wynikach badań laboratoryjnych. Posiadaczom okien z nową funkcją energooszczędnego bezpiecznego wietrzenia umożliwia wyliczenie czasu koniecznego do prawidłowego wywietrzenia pomieszczeń, a także powiadamia, że czas wietrzenia się skończył.